Strona główna Blog Atrakcje dla dzieci w Zakopanem – co Was czeka jadąc z dziećmi w góry

Blog
26 — 07 — 2020

Atrakcje dla dzieci w Zakopanem – co Was czeka jadąc z dziećmi w góry

Planujesz wakacje z dziećmi w Zakopanem ? Sprawdź nasze atrakcje !

Zakopane głównie kojarzone jest z Gubałówką, Krupówkami, Giewontem, ale przede wszystkim z wędrówkami górskimi. Dzieci jednak nie za bardzo za nimi przepadają. Dlatego miasto oferuje szereg innych, dodatkowych atrakcji, które z pewnością sprawdzą się podczas wyjazdu w góry z dziećmi. Warto wybrać się z nimi do Aquaparku, na baseny termalne czy zobaczyć słynną Wielką Krokiew. Zakopane idealnie sprawdza się również jako miejsce na rodzinne wakacje czy ferie. Pamiętajmy, że dla dzieci najważniejsza jest dobra zabawa, dlatego zacznijmy od tych atrakcji, które dostarczą im najwięcej frajdy.

Odwiedzisz Zakapane z dziećmi ? Zahacz o Aqua Park!

Aqua Park Zakopane zachęca dzieci do zabawy w najcieplejszym basenie ze wszystkich dostępnych w obiekcie- z brodzika. Jego głębokość wynosi 30 cm, a temperatura wody sięga prawie 33 stopni Celsjusza. Dodatkowo najmłodsi mogą skorzystać z pięciu zjeżdżalni o pięciu różnych kolorach, z czego dwie z nich są zjeżdżalniami rurowymi. Dla dzieci powyżej 4 roku życia przygotowano atrakcję w postaci nauki pływania. Na dorosłych chcących skorzystać z restauracji, czeka miła niespodzianka- sala zabaw, na której mogą bez problemu zostawić swoją pociechę.

Park linowy „Złota Grań” idealną atrakcją dla dzieci

Największy park linowy w Polsce położony jest na Gubałówce, na szczycie w odległości około 60 metrów od górnej stacji kolejki linowo-torowej. Oferuje kilka tras o różnych stopniach trudności. Dla dzieci, które ukończyły 7 rok życia, przygotowano dwie trasy. Jedna o mniejszym, a druga o większym stopniu trudności. Park zapewnia pełne wyposażenie w postaci sprzętu asekuracyjnego: kasku, karabinku oraz uprzęży. Przed wejściem na trasę dzieci przechodzą krótkie szkolenie oraz otrzymują rady i instrukcje od profesjonalistów.

Zjeżdżalnia na Gubałówce, nie tylko dla dzieci

Po skorzystaniu z parku linowego, warto zapewnić swojej pociesze jeszcze jedną atrakcję- zjazd w specjalnym wózku, serpentynową zjeżdżalnią grawitacyjną. Ważna informacja dla dorosłych: dzieci do 8 roku życia muszą zjechać dwuosobowym wózkiem tylko z osobą dorosłą. Rodzic siada z tyłu, a dziecko z przodu. Tor ma długość 700 metrów, a różnica poziomów podczas zjazdu wynosi 52 metry. Cała przyjemność będzie trwała około 5 minut. Jeden zjazd kosztuje 10 zł, 5 zjazdów 30 zł i 10 zjazdów 45 zł. Zjeżdżalnia jest czynna od kwietnia do listopada. W dni deszczowe ze względów bezpieczeństwa może być nieczynna.

Muzeum Misiów najlepszą atrakcją dla dzieci w Zakopanem

Muzeum Misiów to obowiązkowy punkt na mapie Zakopanego, który musisz odwiedzić jadąc w góry z dziećmi. Zobaczycie tam bogatą kolekcję pluszowych maskotek, poznacie ich historię, dowiecie się kiedy pojawiły się pierwsze misie. Po tych ciekawostkach i obejrzeniu wystawy maskotek oraz wszystkiego co z nimi związane, będziecie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie  z góralską rodziną misiów wielkości człowieka. Muzeum mieści się na ulicy Kościuszki 8- obok Krupówek. Bilet ulgowy kosztuje 9 zł, a normalny 12 zł.

Dom do góry nogami – zobacz świat od innej strony

Ta niespotykana budowla mieści się przy alejach 3-go Maja w Zakopanem. Do domu, którego siła grawitacji spowodowała, że „stanął na głowie” wchodzi się od strony dachu i chodzi po suficie. Ciekawe, czy któraś pociecha będzie w stanie utrzymać w nim równowagę, gdyż dom stoi na ukos. Wyposażenie wisi u góry i ogólna atmosfera może przyprawić o zawrót głowy. Proste są tutaj jedynie schody prowadzące z parteru na górę. Dzieci do lat 3 ,wchodzą pod opieką dorosłych bezpłatnie, a dzieci poniżej 12 roku życia korzystają z biletu ulgowego.

Papugarnia – poznaj egzotyczne Zakopane

Największa papugarnia w województwie, położona z dala od Krupówek na ulicy Droga do Olczy 11. Jako jedyna objęta jest Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Zakopane, dlatego stanowi obowiązkowy punkt wyjazdu do Zakopanego z dziećmi. Zoaczycie tu liczne gatunki pięknych, kolorowych papug- od najmniejszych Lorys Górskich po Wielkie Ary. Będziecie mogli spotkać w bliskim kontakcie wiewiórki Kanadyjskie, Trójbarwne z Borneo czy susły Richardsona. Dzieci do 2 roku życia wchodzą bezpłatnie, bilet ulgowy kosztuje 15 zł, a normalny 19 zł. Istnieje możliwość zakupu biletów rodzinnych.

Sala zabaw „Małpi Gaj”- atrakcja dla dzieci na deszczowe dni

Miejsce stworzone dla dzieci w wieku od 1-12 lat. „Małpi Gaj” posiada wielopoziomowe sale zabaw z labiryntami, przeszkodami, zjeżdżalniami oraz ogromnymi basenami z piłeczkami. Dodatkową atrakcję stanowią domki interaktywne, bujaki dla najmłodszych, samochody oraz cymbergaje. Sala posiada również Strefę Malucha, gdzie najmłodsze dzieci mogą bezpiecznie bawić się zabawkami dostosowanymi do ich wieku. Rodzice podczas zabawy najmłodszych mogą skorzystać z kawiarni. „Małpi Gaj” mieści się na ulicy Chyców Potok 26 w Centrum Handlowym Szymonek.

Place zabaw dla dzieci – szereg atrakcji w jednym miejscu

Aby skorzystać w Zakopanem z atrakcji dla dzieci nie ponosząc żadnych kosztów, nie trzeba szukać daleko. Miasto oferuje dwa duże, darmowe place zabaw, oddane do użytku w 2013 roku. Pierwszy z nich mieści się w parku miejskim pomiędzy ulicą Grunwaldzką a Krupówkami. Obok placu zabaw znajduje się boisko do koszykówki, rampa do jazdy na rolkach i deskorolce oraz trzy korty tenisowe. Drugi plac zabaw mieści się na Dolnej Równi Krupowej i zorganizowany jest w formie zabudowy drewnianej w postaci domków, wież, kładek i wiszących mostów i stanowi idealne miejsce postojowe podczas wakacji z dziećmi w Zakopanem.

Pamiętaj, jak w góry z dziećmi to TYLKO do Zakopanego! Jak apartamenty, to tylko najlepsze – VIP Apartamenty Zakopane.

Udostępnij

polecane artykuły